Publikace Ready do školy

Soubor sešitů Ready do školy je určen dětem, rodičům a pedagogům jako jedna z možností podpory dětí v jejich rozvoji při přechodu z mateřské školy do základní školy.

Sešity pokrývají vzdělávací oblasti podle Rámcového vzdělávacího plánu pro předškolní vzdělávání, dále oblast emoční inteligence a hodnot. Rozvíjejí intelektuální a praktické schopnosti a dovednosti dětí, prohlubují poznávání okolního světa.

V čem je publikace unikátní?

Nabízí možnost učit se novým věcem v souvislostech. Bloky na sebe navazují a doplňují se.

Úkoly jsou zaměřeny na klíčové kompetence v oblasti školní připravenosti. Pracovní listy obsahují úkoly na tvořivost, kritické myšlení, fyzickou zdatnost, schopnost starat se o sebe a logicky přemýšlet. – Důraz je kladen na pozitivní vztah dítěte k přírodě.

Publikace umožňuje nácvik emočních a sociálních dovedností. Dítě během práce poznává samo sebe a pracuje na porozumění vlastním emocím. Díky tomu poté lépe porozumí světu kolem něj.

Zadání podněcuje dítě k aktivnímu postoji k životu.

Opakující se prvky dítěti pomohou fixovat získané dovednosti. Dítě se díky poznatkům zmíněných v nových souvislostech učí vidět věci z různých úhlů pohledu.

Ke všem úkolům je možné se kdykoli vrátit.

Sešity obsahují interaktivní prvky jako např. videa přes QR kódy apod.

Sebevědomé a zvídavé dítě se sociálním cítěním může vyrůst pouze v prostředí, které mu nabídne důvěru, lásku a bezpečí, ale zároveň i životní výzvy a podněty. Nabyté dovednosti, zkušenosti a schopnosti jsou základnou pro šťastný a smysluplný život, pro pozitivní přístup k životu a optimismus.

Získané dovednosti z dostatečně stimulujícího prostředí dítě zúročí v učení a může je prezentovat ve formě nových nápadů a originálních myšlenek.

Přeji si, aby dětem byla tato publikace nejen nápomocná v přípravě na další etapu jejich života, ale aby díky ní strávily smysluplný čas s lidmi, které mají rádi.

Všem čtenářům pak přeji, aby jim publikace poskytla nové zážitky při objevování světa plného barev a emocí.

Pamatujte si, že tím nejdůležitějším aktérem v životě vašich dětí jste vy – pokud se vám nepodaří zvládnout citovou stránku osobnosti dítěte, pak nedostatek emoční a sociální inteligence vystaví dítě v životě mnoha problémům.
Je důležité si uvědomit, že děti často neposlouchají, co jim říkáme, ale velmi dobře vnímají, jak se chováme…