O autorce

V životě jsem měla to štěstí, že mě potkalo mnoho úspěchů, ale žádný se nemohl rovnat štěstí, kterým mé srdce naplnila dcera, která se narodila v roce 2017. Moje velká inspirace, díky níž vznikla tato publikace.

Začalo to minulý rok, kdy jsem zvažovala, že by Mia nastoupila do školy o rok dříve. Je zvídavá, ráda se učí novým věcem. Soustavně se na školu připravovala pomocí sešitů určených pro předškolní děti. Nicméně sešity, s nimiž jsme se setkávaly, nás příliš nezaujaly. Marně jsem v nich hledala komplexní systém, a protože Mia je hodně emočně založená, chyběla nám zejména hodnotová témata, propojení s emoční inteligencí a zájem o okolní svět, vše na jednom místě.

Shodou všech okolností jsme se nakonec rozhodly, že Mie nic neuteče
a zůstane ještě rok ve školce. Byly prázdniny, srpen 2022, a začaly jsme vymýšlet vlastní úkoly. Takové, které nás bavily a obsahovaly něco navíc. Do příběhů jsme pozvaly celou rodinu a systematicky jsme prošly všemi ročními obdobími. Z naší práce vzešla troufám si říct unikátní publikace, kterou právě držíte v ruce.

Ať se vám a vašim dětem líbí a pěkně se s ní pracuje. Tobě, Mio, děkuji, že sis vybrala právě mě!

Máma

Barbora Novotná založila vlastní netradiční mateřskou školu, kterou postupně rozšířila i o školu základní. Dnes její B-English vzdělává v Králově Dvoře děti a žáky od dvou do patnácti let. Bára se nadále věnuje projektům se zaměřením na děti a je viceprezidentkou v Českomoravské asociaci podnikatelek a manažerek.