Radost z pohybu

Pohyb je nedílnou součástí našich životů a je skvělé v dětech pěstovat kladný vztah k pohybovým dovednostem.

Každé dítě v předškolním věku by mělo mít několik hodin přirozeného pohybu denně, ať už ve škole, v přírodě nebo doma s rodiči.

Dále se u předškolních dětí doporučuje cvičení nebo řízený pohyb, ideálně pod dohledem kvalifikovaných instruktorů.

Než začnete se cvičením podle sešitů, podívejte se na odkazy, kde naleznete cviky ve správném provedení pod vedením, ředitelky Dětské jógy pro Českou republiku, Hanky Luhanové.

1. sešit

Drak
Gorila
Strom
2.sešit, Cvičíme s Miou (kapitola 54.)
Cvičení zaměřené na křížené pohyby
Tleskání ve dvojici
Letadélko