Propojení generací

Soutěž v pečení

Pečeme s babičkou / Pečeme s dědečkem

Zapojte se do naší soutěže v pečení a vyhrajte nejen krásně strávený čas, ale i hodnotné ceny. Stojí to za to!

Smyslem soutěže je primárně propojení generací, které považujeme za velmi důležité a navazující na naši publikaci Ready do školy.

Týmy změří své síly v kuchařském klání, nejprve na dálku, na celorepublikové úrovni. Do národního finále v Praze poté postoupí týmy, které získají nejlepší hodnocení (tři týmy z každé kategorie). V kuchyňském studiu společnosti BEKO v Praze poté odborná porota vybere nejlepší týmy z každé kategorie.

Kdo tvoří tým:

1. Babička / dědeček / oba / prababička / pradědeček.
  2. Vnouče / pravnouče / vnoučata / pravnoučata.

(minimálně jedna dospělá osoba a jedno dítě)

Jak se do soutěže zapojit?

Je to jednoduché!

1. Vyfoťte se nebo natočte video při přípravě a samotném pečení vánočního receptu.
  2. Fotku nebo video označte hashtagem #propojenigeneraci #pecusbabickou #pecusdedeckem a označte také instagramovou stránku @propojeni_generaci a @readydoskoly, následně sdílejte na Vašem Instagramu. Nebo fotografie vytiskněte a napište nám zážitky ze společného pečení formou dopisu (společně zašlete na adresu Mijo Enterprise, Tři Vršky 532, Králův Dvůr 267 01, obálku označte názvem “propojení generací“).
  3. Vyčkejte na vyhodnocení dle podmínek uzávěrky. Budeme Vás kontaktovat.

Co se hodnotí:

1. Lákavý, originální vzhled.
  2. Zapojení dítěte, propojení generací.

Kategorie:

1. Kategorie: dítě mateřská škola + senior.
  2. Kategorie: dítě 1.stupeň základní školy + senior.

Uzávěrky:

Fotografie / videa / dopisy, sdílejte / zasílejte v období 1. 9. – 31. 10. daného roku. Vyhodnocení a výběr nejlepších týmů postupujících do finále proběhne 1. 11. – 15. 11. daného roku.

Národní finále poté proběhne v Praze v období: 16. 11. – 10. 12. daného roku. O přesném termínu budeme postupující týmy s předstihem informovat.

Partneři soutěže:

BEKO SPOLKA AKCYJNA, zastoupena panem Romanem Kantorem

Soukromá Základní škola a Mateřská škola B-English s.r.o., zastoupena Barborou Novotnou

Pravidla a podmínky soutěže naleznete zde.

PROPOJENÍ GENERACÍ

Smyslem soutěže je primárně propojení generací, které považujeme za velmi důležité. Děti se od babiček a dědečků naučí více, než si dokážeme představit. My jako rodiče ukazujeme dětem svět a učíme je v něm žít. Čím více informačních zdrojů děti mají, tím lépe – získávají tak šanci pochopit věci v širším kontextu. Prarodiče jsou také jedním ze zdrojů poznání. Historky z dob mládí, pohled na svět, životní zkušenosti jiné generace – to vše je neocenitelné. Navíc kontakt s prarodiči posílí v životě vašich dětí soucit a empatii. Každý člověk jednou zestárne a vnoučata na milovaných lidech vidí, jak např. zapomínají, jsou neobratní a pomalí, stanou se tolerantnější a chápavější. V poslední řadě se děti díky prarodičům nemusí bát objevovat svět pouze s mámou a tátou. Při pobytu u prarodičů se učí reagovat jinak než doma, zkoušejí jiné hranice a možnosti. Prarodiče se díky tomu cítí potřební, užijí si čas s milovanými vnoučaty a vy si můžete odpočinout.

Kuchyně je místem, kde se dějí samé zajímavé věci a byla by škoda se o to s dětmi nepodělit. Zapojte děti do celého procesu, který začíná již v obchodě výběrem surovin. U toho si můžeme procvičit barvy, počítání, komunikaci nebo finanční gramotnost. Při vaření s dětmi nikdy nezapomeňte na zajištění bezpečného prostředí. Během vaření Vás čeká mimo krájení, loupání a míchání také ochutnávání, povídání a uklízení. Všechny tyto aktivity jsou pro děti důležité a je důležité je přizpůsobit věku a schopnostem dítěte.

Výhody společného vaření:

1. Rozvoj jemné motoriky (krájení, míchání, přelévání, …).
  2. Posílení dětského sebevědomí.
  3. Společně strávený čas.
  4. Motivace ochutnat nové jídlo.
  5. Podpora fantazie a kreativity.
  6. Radost z pohoštění.